مقالات

انواع ساخت و ساز در ساختمان سازی

عکس-بلاگ3

در حال حاضر صنعت ساختمانی مانند دیگر صنعت ها، دچار دگرگونی و پیچیدگی های بسیاری شده  و به همین دلیل، صنعت ساخت و ساز به دسته بندی های مختلفی تقسیم شده. اگر از علاقه مندان و یا از زیر مجموعه های این صنعت هستین، با ما درایمن سازان پارس کومه همراه باشید تا به بررسی دسته بندی های مختلف در این صنعت بپردازیم. 

صنعت ساخت و ساز به دو بخش کلی (مسکونی و غیر مسکونی) ، با توجه به کاربری تقسیم میشود و هر بخش دارای بخش های متنوعی و ویژگی های متفاوت است . صنعت ساخت و ساز مسکونی شامل بخش هایی مانند بازسازی و نوسازی و به طور کلی شامل ساخت و نوسازی منازل مسکونی می باشد. و صنعت غیرمسکونی دارای سه مجموعه (صنایع سنگین ، ساخت تجاری و سازمانی ، ساخت مهندسی)

انواع ساخت و ساز در صنعت ساختمان سازی:

ساخت و بازسازی و نوسازی منازل مسکونی
ساخت‌ و ساز صنعتی و سنگین
ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های سازمانی و تجاری
مهندسی ساخت
تنوع در این صنعت و تعداد شاخه های هر رشته بسیار زیاد است و مهندس های عمران و معماری و یا طراحان داخلی و مهندس های ساخت و ساز میتوانند در تمامی پروژه ها فعالیت داشته باشند:

  • ساخت خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فوق مدرن و سازگار با محیط‌زیست 
  • ساخت پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های عظیم هیدروالکتریک (مانند پروژه‌ های تونل و ساخت و ساز) 
  • ساخت مجتمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های سرگرمی مدرن (مانند ورزشگاه‌ های بزرگ)
  • ساخت پل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های فوق‌ العاده پیشرفته

یکی از پرطرفدار ترین بخش ها در صنعت ساخت و ساز ، مربوط به بازسازی و نوسازی منازل مسکونی و خانه های قدیمی می باشد . در این بخش، وظیفه شما به عنوان یک معمار ، فقط به ساخت خانه خلاصه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود؛ شما در حال ساختن رویاها و تجربیات افرادی هستید که در این مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها زندگی خواهند کرد. یکی از روش های سرمایه گذاری در ایران ، خرید خانه است، و تمامی ما همیشه رویای داشتن یک خانه ای که با سلیقه ی شخصی ما طراحی شده باشد را در سر داریم و برای رسیدن به آن سخت کار میکنیم ، متخصصان ساخت و ساز ، معماران ، طراحان داخلی  و کارشناسان نوسازی همواره تلاش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تا مردم را به رویاهای خود برسانند. حتی فکر کردن به این‌که مهارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند نقشی در شکل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری رویاها و تجربیات دیگران داشته باشد هم هیجان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انگیز و لذت‌بخش است.
کارفرمایان این بخش شامل دو دسته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شوند که بر اساس نیاز، هرکدام از این کارفرمایان افراد متخصص را در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های مختلف به خدمت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گیرند. 

  • سازندگان خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های جدید
  • پیمانکاران بازسازی خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ها

ساخت و ساز صنعتی و سنگین 

آیا در کودکی دوست داشتید تا با کامیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اسباب‌ بازی بازی کنید؟ آیا شغل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های خارج از منزل و زندگی در مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های جدید را دوست دارید؟ آیا قدرت یک کامیون شمارا هیجان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند؟ اگر پاسخ شما مثبت است، شاید به این شغل علاقه داشته باشید!
بخش ساخت‌ و ساز صنعتی یکی از بخش شغل های پردرآمد است که شامل کار با ابزار و ماشین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آلات سنگین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شود. شما در این بخش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توانید با بزرگ‌ترین کامیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های جهان کار کنید. اندازه برخی از این ماشین‌ آلات از یک خانه دوطبقه هم بزرگ‌تر است ، همچنین  فعالیت در این بخش فقط به کار با ماشین‌آلات سنگین خلاصه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شود. با کار در صنایع سنگین، شما به ساخت تأسیسات صنعتی عظیم مانند نیروگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ها، پالایشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ها، نیروگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های هسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و معادنی کمک خواهید کرد که راحتی زندگی روزمره را برای ما به ارمغان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =